Saraybosna Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi

saraybosna-universitesi-111

Saraybosna Üniversitesi, 6 yıllık eğitimi kapsayan tıp fakülteleri her üniversite için gelişim göstergesidir, kaliteli eğitimden şaşmayan ve yetiştirdiği tıp insanları ile göz dolduran üniversiteler arasında Saraybosna Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi ayrı bir yer tutar. Türk üniversitelerinde doktor olmak için sınavı aşamayarak giremeyen öğrenciler çareyi başka seçenekleri değerlendirmekte buluyorlar ki bunların arasında

Saraybosna üniversitesi ilk sıralarda yer almaktadır. Taban puanı olmadan üniversiteye girerek tıp eğitimi almak ve doktor olmak her gencin hayallerini süsleyen bir ayrıcalıktır ve size bu kolaylığı Saraybosna Devlet üniversitesi sağlıyor.

İletişim dili Saraybosna’da Boşnakçadır, Boşnakça dersler de olduğu için 1 yıl hazırlık okuyarak lisanınızı geliştirmeniz gerekiyor.

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi uygun fiyatlarla diş hekimi, eczacı veya doktor olabiliyorsunuz. Türkiye’de her hangi bir üniversitenin tıp fakültesi bölümde okumak da size aşağı yukarı bu kadara veya daha fazlasına patlayacaktır, burada ayrıca yabancı dilinizi ileri seviyelere taşıyabilme şansını da yakalayacaksınız.

Saraybosna Devlet Üniversitesi tıp fakültesi 5 bin öğrencinin okuduğu bu üniversitenin en çok tercih edilen bölümlerinden biridir. Çok kaliteli ve değerli akademisyenler ile alacağınız derslerin sizin için ne kadar yararlı olacağı ve eğitiminize sağlayacağı katkı ortadadır.

Çok kutsal bir meslek olan doktor olmak, okumak için zor yolları kat etmek gerekir, kararınızı iyi vermeli ve gerçekten de tıp okumak isteyip istemediğiniz konusunda emin olmalısınız, zira amaç üniversiteye girmek değil onu bitirmektir.

Saraybosna Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi YÖK tarafından tanınmış olan bir bölümdür, 2003 yılında hazırlanarak kabul edilen Bologna kriterleri doğrultusunda Saraybosna üniversitesinin yurtdışı tanınırlığı bulunmaktadır. Avrupa çapında verilen eğitimlerle her zaman ve her yerde iş bulma şansınız olacaktır, doktor olmak isteyen gençler kendi ülkenizde sınav duvarını aşamadıysanız bu ülkeye gelin ve hayallerinize ulaşın.