Bosna Hersek Üniversiteleri

saraybosna-universitesi-191

Öğrenciler için kaliteli ve cazip eğitim olanakları sunan Saraybosna Üniversitesi ve Bosna Hersek üniversiteleri Türkiye’den öğrenci kabul etmektedir.

Avrupa standartları çerçevesinde eğitimlerin verilmesi üzerine Türk öğrencilerin bu üniversiteleri tercih etmelerinde büyük etken olmuştur.

Bosna Hersek Üniversiteleri dünya çapındaki köklü eğitim sistemleri ile baş döndürmektedir.

Saraybosna ve diğer Bosna Hersek Üniversiteleri’nde eğitim gören Türk öğrencilerin sayılarında her geçen gün artışlar gözlemlenmektedir.

Bu üniversitelere giren kız öğrenciler için zorunlu bir kıyafet uygulaması yoktur, istenilen her türlü kıyafet ile okulunuza gidebilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi, Tuzla, Zenica ve Mostar Üniversiteleri Bosna Hersek’te bulunan üniversitelerdir.

Bosna Hersek Üniversiteleri çoğu bölümde taban puansız, sınavsız öğrenci kabul eden ve eğitimleri ile göz dolduran okullardır. Yoğun taleplerle karşılaşıldığı için de kayıt tarihlerini dikkatle gözlemlemek gerekir, zira dünyanın her yerinden öğrenci üniversite okumak için Bosna Hersek’e gelmektedir. Bologna sistemine 2003 yılında dahil olan Saraybosna Üniversitesi, Türklerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır, bu ilgide sınav olmayışının etkisi büyüktür tabii ki. İstediği bölümü kendi ülkesinde sınav yüzünden okuyamayan Türk gençlerinin ilk tercihleri Bosna Hersek üniversiteleri olmaktadır.

Alacağınız eğitim ile kariyerinizi gerçekleştirmek isterseniz köklü eğitimlerini 1949 yılından bu yana artarak geliştiren Saraybosna ve diğer Bosna Hersek Üniversitelerinde sürdürebilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri özenle seçilmiş profesör, doçent ve öğretim görevlileri ile idame ettirmektedir. Türkiye’de üniversite eğitimi için yapılacak harcamalara yakın değerlerdeki ücretler ile Bosna Hersek üniversiteleri bütçeleriniz zorlamayacaktır, hatta İngilizce ve Boşnakçanızın gelişmesine de katkıda bulunarak gelişiminizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.