Saraybosna Üniversitesi Bölümleri

saraybosna-universitesi-61

Yurtdışında Avrupa standartlarındaki eğitimleri ile göz dolduran Saraybosna Üniversitesi Türk öğrencilerin gözdesi konumunda çünkü sınavsız, taban puansız öğrenci alıyor. Yurdumuzda sınav stresinden bunalmış gençler için bir umut ışığı olan Saraybosna Üniversitesi bölümleri, çok kaliteli akademisyenlerin gözetimindeki derslerle öğrencilerin donanımlı, nitelikli bireyler olarak yetişmesi için gereken her türlü desteği vermektedir. 55 bin öğrenci kapasitesi bulunan bu üniversitedeki bölümler çok fazladır. Yabancı diller ve edebiyatı, pedagoji, sosyoloji, spor sahası ve fizik eğitimi, elektronik ve otomatik aygıtlar bölümleri diğer bölümlere ek olarak konulmuş olan bölümlerdir. Yani Türk üniversitelerinden çok daha fazla bölümlere sahiptir Saraybosna üniversiteleri.

Modern vizyonu ile çağdaş eğitmenler ve alt yapı çalışmalarını tamamlayarak öğrencilere azami hizmet vermeye programlanmış olan bir üniversitedir, sosyal tesisler bakımından da oldukça zengin olması, öğrencilerin rahatlıkla bunlardan faydalanmasına imkan vermektedir. Saraybosna Üniversitesi bölümleri aklınıza gelebilecek tüm bölümlerin yanı sıra yukarıda da bahsettiğimiz gibi bizim üniversitelerimizde bulunmayan başka bölümleri de kapsamaktadır. Akademik anlamda çok gelişmiş imkanlara sahip olması da bu üniversiteyi seçim listelerinin üst sıralarına taşımaktadır. Bölümler öğrencileri cezp etmekte ve seçimlerinde başta tıp ve hukuk fakülteleri olmak üzere Saraybosna üniversitesi bölümlerine yoğun ilgi göstermektedirler. Türk gençler için Türkiye’deki sınav koşulları aranmadan üniversiteye kayıt yaptırmanın nasıl bir lüks olduğu göz önünde bulundurulursa ne demek istediğimiz çok daha iyi anlaşılacaktır.

Bu üniversitenin içinde üniversite hastanesi, 400.000 kütüphane birimi, halk hastanesi, yüzlerce eğitim kampusu ve öğrenci birliği vardır. Tam teşekküllü olması nedeni ile de tercih edilen bu yüksek öğrenim kurumu Saraybosna için çok büyük artı değerler anlamındadır. Saraybosna Üniversitesi bölümleri başta tıp fakültesi olmak üzere değişik pek çok branşı kapsamaktadır.

Bu değerli üniversitede okuma şansını elde etmiş olan 55 bin öğrenci arasında neden siz de olmayasınız, neden kendi geleceğinize ayağınıza gelen bu fırsat ile yön vermeyesiniz? Umutla yarınlara bakabilmeyi başaran her genç üniversite eğitimi almıştır…